Pod hasłem ,,Hej kolęda, kolęda...” odbyła się tegoroczna uroczystość wigilijna w Internacie ZSP w Przasnyszu. Wigilia Bożego Narodzenia, to najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór roku, to czas zadumy i refleksji. Odzwierciedlenie niezwykłego świątecznego klimatu często znajdujemy w okresie przedświątecznym podczas spotkań wigilijnych w ramach różnych społeczności, których jesteśmy częścią. Wspomniany klimat z pewnością można było odnaleźć również podczas internackiej Wieczerzy Wigilijnej. Spotkanie wigilijne jest tradycją naszego internatu i stanowi bardzo ważny element wspólnego przebywania ze sobą zarówno mieszkańców internatu, jak i zaproszonych gości. Ta szczególna uroczystość odbyła się 15 grudnia 2022 r o godz.18.00. Świąteczny nastrój podkreślił występ artystyczny wychowanków oraz wspólne kolędowanie. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wieczerzy, na której serwowane były tradycyjne potrawy wigilijne. Wigilia przebiegała w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Były płynące z głębi serca życzenia, opłatek – symbol chleba i wzajemnego przebaczenia. „W tę noc, gdy gwiazda betlejemska rozświetla mrok przemieniając go w żar i blask Życzymy wszystkim by to ciepło, które przenika dziś nasze serca pozostało w nich na zawsze, i by moc tego ciepła kruszyła lody, burzyła mury, i spajała wszystkich i wszystko Wiarą, Nadzieją i Miłością…” Dziękując za wspólną uroczystość, życzymy wszystkim, aby pozostała ona jak najdłużej w każdym sercu i pamięci.

1
2
3
4
5
6
7
8
13
14
16
17
18
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

 

Tekst: Anna Skolimowska