KOSZYKÓWKA -POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – LICEALIADA 2022/2023

       W dniu 24 stycznia  2023 r w Hali Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu odbyły się finały Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej  na szczeblu Licealiady  w koszykówce  dziewcząt  i chłopców i koszykówce 3x3.  Spotkania toczyły się w miłej i przyjacielskiej atmosferze z zachowaniem zasad fair play. Mecze były okazją do pożegnania kończących edukację sportowców  uczęszczających do klas maturalnych. Na tle absolwentów obiecująco zaprezentowali się uczniowie klas pierwszych, którzy nie ustępowali „weteranom” ambicją i umiejętnościami. W kategorii dziewcząt zwyciężyły uczennice ZSP w Przasnyszu pokonując w finale ZSP Chorzele. W kategorii chłopców bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy LO KEN Przasnysz, którzy wyprzedzili rówieśników z ZSP Przasnysz i ZSP Chorzele.  Ogółem rozegrano 10 spotkań, które obserwowali licznie zgromadzeni kibice. Najbardziej wartościowymi  zawodnikami  turnieju zostali, zdaniem kibiców i trenerów, Daria Grabowska z ZSP Przasnysz i  Paweł Sokołowski z przasnyskiego KEN-a.

 

Zawody w ramach „Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej” wspierane są na bieżąco  przez samorząd Powiatu Przasnyskiego

Kolejność końcowa  3x3,  koszykówka - dziewczęta:

1. ZSP Przasnysz

2. ZSP Chorzele

Kolejność końcowa 3x3, koszykówka - chłopcy

1. ZSP CHORZELE

2. ZSP PRZASNYSZ

3.LO KEN Przasnysz